Najczęściej zadawane pytania

Czy na osiedlu przewidziany jest plac zabaw?

Tak. Urządzony plac zabaw przewidywać będzie miejsca rekreacji dla dzieci i dorosłych.

Czy istnieje możliwość zakupu komórki lokatorskiej?

Tak.

W ofercie Osiedla Bocianie Gniazdo znajdują się komórki lokatorskie usytuowane w kondygnacjach podziemnych wszystkich budynków.

W przypadku Inwestycji Pod Papugami komórki lokatorskie dostępne są zarówno w kondygnacjach podziemnych, jak i w kondygnacjach nadziemnych. Ponadto dostępne są również miejsca postojowe w otwartej hali garażowej z wydzielonymi zapleczami w postaci przestronnych komórek lokatorskich.

W jaki sposób ogrzewane będą mieszkania?

Mieszkania ogrzewane będą z sieci miejskiej Szczecińskiej Energetyki Cieplnej. Każde mieszkanie wyposażone będzie we własny licznik pomiarowy. Rozliczanie odbywać się będzie bezpośrednio z SEC.

Jaki jest przewidywany termin oddania mieszkań?

Inwestycja Bocianie Gniazdo realizowana jest w dwóch etapach. Planowany termin oddania mieszkań w budynku III i budynku II to 4 kwartał 2019 roku. Oddanie budynku I planuje się na połowę roku 2020.

Inwestycja Pod Papugami również realizowana będzie dwuetapowo. Mieszkania pierwszego etapu zlokalizowane w budynkach I, II oraz VI będą gotowe do odbioru w drugiej połowie 2021 roku.

Czy w budynkach przewidziane są windy?

Tak. Cichobieżne windy będą komunikować wszystkie kondygnacje mieszkalne oraz garaże. Ich lokalizacja pokazana jest na interaktywnych rzutach poszczególnych kondygnacji w każdej inwestycji.

Czy istnieje możliwość zakupu miejsca parkingowego?

Tak. Dostępne są miejsca parkingowe zarówno w garażach podziemnych budynków oraz miejsca postojowe na terenie.

Jaki będzie standard wykończenia?

Mieszkania wykończone będą w „standardzie deweloperskim”, natomiast części wspólne w standardzie „pod klucz”. Ze szczegółowymi standardami mogą Państwo zapoznać sie w odpowiednich zakładkach każdej inwestycji.

Jak będzie wyglądać obsługa i zarządzanie budynkami?

Wybrana przez Wspólnotę firma zewnętrzna będzie odpowiedzialna za zarządzanie oraz utrzymanie czystości w budynkach oraz w częściach wspólnych.

Co oznacza numeracja lokali Osiedla Pod Papugami?

Przykładowo numer mieszkania "BI/1/A1" oznacza następująco "budynek I/kondygnację 1 (parter)/klatkę i numer mieszkania". W tym przypadku kondygnację pierwszą stanowi parter.

W przypadku komórek lokatorskich zasada jest analogiczna tj. przykładowo numer komórki "BV/3/K2" oznacza następująco "budynek V/kondygnację 3 (piętro 2)/numer komórki".